Haber

Gaytancıoğlu: DPT ortadan kalkarsa çok sıkıntı çıkar

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – CHP’den eski Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Devlet Planlama Teşkilatı’nın bu ülkenin onurlu kurumlarından biri olduğunu hatırlatarak, “DPT gibi her sektörü planlayan bir kurum olarak ulaşım ortadan kalktı. ve gereksiz yere havalimanı yapılması gibi yatırım karmaşası ortaya çıkıyor.” kurmak.

DPT, TÜRKİYE’DE ARTAN NÜFUSA KARŞI YATIRIMLARI ÇOK DOĞRU HESAPLADI

DPT’nin geçmişte Türkiye’nin namus kurumlarından biri olduğunu hatırlatan Gaytancıoğlu, “AK Parti iktidarı ‘Plana ne gerek var’ diyerek bu kurumu kapattı. Ancak DPT, Türkiye’de artan nüfusa karşı yatırımları çok doğru hesaplıyordu. DPT gibi her departmanı planlayan bir kurum ortadan kalktığı için gereksiz yerlere hava alanı yapılması gibi ulaşım ve yatırım karmaşası ortaya çıkıyor. Tarımda kaç milyon kişiye hangi mahsulün ekileceğine dair bir plan olmadığı için bir yandan buğday için bile Rusya’ya ihtiyaç duyulurken diğer yandan artan sebze ve meyve fiyatları toplumu zor durumda bırakıyor, dedi.

DEVLET HASTANELERİNDE BU ŞEKİLDE DOKTOR BULUNAMAZ

Nasıl eğitimdeki fiziki yetersizlikler gecekondu liseleri ve gecekondu üniversiteleri ile diploma satan bir rant sistemiyle kapatılmaya çalışılıyorsa, Gaytancıoğlu, “Öte yandan hekimlerin sistemi kilitleme sorunu, buna rağmen Devasa fiziki yatırımlar giderek ciddileşiyor” diye konuştu.“Bir yandan ilaç ve tedavi maliyetlerini artırırken, diğer yandan da çalışanların sıkıntıları büyüyor. Bu gidişle Türkiye’nin birçok ilindeki devlet hastanelerinde poliklinik yapacak hekim bulmak mümkün olmayacak.”

haberyaglidere.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu