Haber

Nevşehir’de Hz. Muhammed’e hakaret ettiği iddia edilen öğretim üyesi hakkında suç duyurusu

Nevşehir’deki Milli İrade Platformu üyeleri ve vatandaşlar, Hz. Muhammed’e hakaret ettiği iddia edilen öğretim üyesi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar Nevşehir Adliyesi önünde meydana geldi.

Burada bir basın açıklaması yapan Milli İrade Platformu Lideri Mustafa Özdemir, Türkiye’de ve dünyada 2 milyara yakın Müslüman’ın inandığı İslam Peygamberi’ne hakaret edilmesinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Özdemir, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Uğur Kutay’ın müfredat dışına çıkarak provokatif söyleminin ve eyleminin hesabını adalet önünde vermesi gerektiğini vurguladı.

Kimsenin Müslüman olmaya zorlanmadığına dikkati çeken Özdemir, kendisinin de İslam’a ve Peygamber’e inananlara hakaret etme yetkisi olmadığını kaydederek, şöyle devam etti:

“Sözde hoca Uğur Kutay, Peygamber Efendimiz hakkında çirkin iftiralar ve hakaretler etmiştir. ‘Sanatta marifet’ vermesi gerekirken asli görevinin dışına çıkarak, büyük Peygambere karşı kin ve nefretini kusmuştur. Altını çizmeliyiz. Yüce Peygamber’e kimsenin hakaret etmemesi gerçeği, “Talebimiz, bu kişinin hukuken hak ettiği en ağır ceza ile cezalandırılmasıdır.”

Açıklamanın ardından katılımcılar, Kutay hakkında suç duyurusunda bulunulan dilekçeyi Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu