Ekonomi

Merkezefendi’deki Halil İbrahim sofrası Yenişehir’de kuruldu

Merkezefendi Belediyesi, Yenişehir Mahallesi’nde binlerce vatandaşın katılımıyla toplu iftar programı düzenledi. Önder Doğan, “Bu zor günlerde hemşehrilerimizle Halil İbrahim sofralarında bir araya geleceğiz, umudu yeniden birlikte büyüteceğiz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi tarafından ramazan ayında bir klasik haline getirilen mahalle iftarları devam ediyor. Ramazan ayında oruç tutmak isteyen mahalle sakinlerini bir araya getiren Merkezefendi Belediyesi, Yenişehir İlçesi’ndeki Zaferiye Abalıoğlu İlköğretim Okulu’nun bahçesinde iftar sofrasını kurdu. İftar programına katılan binlerce Merkezefendi birlikte iftar etti. İftar programının ardından tasavvuf müziği dinletisi ve semazen gösterisi gerçekleştirildi. İftar programına muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“Umudu birlikte büyüteceğiz”

Deprem bölgelerine ve Merkezefendi’ye yatırımlarına devam ettiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bir yandan deprem bölgelerine güvenmeye devam ediyoruz, bir yandan birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk kurmaya çalışıyoruz. ve Halil İbrahim’in sofrası en çok ihtiyaç sahibimiz Merkezefendi’de 50 mahallemizde.Ramazan barıştır,yardım etmek demektir,bir elin verdiğini diğer elin görmemesi demektir.Bu sıkıntılı günlerde hep birlikte geleceğiz. hemşehrilerimiz Halil İbrahim’in sofralarında, birlikte umut yeşertiyoruz. Ekonomik krizin, çaresizliğin, mutsuzluğun had safhada olduğu bu günlerde, insana dokunan, insan odaklı projelerle Efendimize hizmet edeceğiz. Hizmet etmeye devam edeceğiz.” söz konusu.

Kayaköy TOKİ’de iftar sofrası kurulacak

Merkezefendi Belediyesi, Yenişehir Mahallesi’ndeki iftar programının ardından 17 Nisan Pazartesi (bugün) Kayaköy TOKİ/Hacıeyüplü Muhtarlık arkasında toplu iftar programı düzenleyecek. Ramazan ayının maneviyatının yaşanacağı programda, tasavvuf müziği dinletisi ve semazen gösterilerinin yanı sıra çocuklara ve büyüklere çeşitli ikramlarda bulunulacak. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu