Haber

Kırşehir’de 19 Mayıs coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporCHP İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk konulma törenine katılan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Dün Samsun’da bağımsızlık; aynı kararlılıkla inanıyorum ki. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız geleceğin sadık savunucuları olacaklardır.”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de coşkuyla kutlandı. CHP İl Başkanlığı’nın bugün düzenlediği kutlamalara katılan Başkan Ekicioğlu, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Tam 104 yıl önce Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK Anadolu topraklarını işgal ve zulümden kurtarmak için tam bağımsız ve özgür bir ülke kurma idealiyle Anadolu’nun Samsun’a çıkışı, milletimizin kaderini değiştiren, yolumuza ışık tutan tarihi bir başlangıç ​​olmuştur. 19 Mayıs 1919’da başlayan bu tarihsel seyirde, toprakları zorla alınmak, halkı zincire vurulmak ve geleceği yok edilmek istenen milletimiz, kendi kaderini de eline almış ve varoluş mücadelesine başlamıştır. ‘Ya istiklal ya ölüm’ sloganıyla. Büyük Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK Samsun’un Samsun’a çıkışı kurtuluşun başlangıcıdır. Ulusal Kurtuluş mücadelesini Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başlatmıştır. Ulu Önderimizin Samsun’dan Anadolu topraklarına ayak bastığı 19 Mayıs 1919’un değeri nedeniyle bugün bayram ilan edilmiş ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Geleceğimiz ve umudumuz olan gençlerimizin istiklale, Cumhuriyete, Atatürk ilke ve inkılaplarına, 19 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Her şeyi gençlere bırakacağız. O gençlik hiçbir şeyi unutmaz, onlar geleceğin umududur, onların ışıltılı çiçekleridir. Bütün ümidim gençliktedir.’ Evet, tüm ümidimiz siz değerli gençlerimizde. Dün Samsun’da istiklal; İyi bilinmelidir ki bugün Kırşehir’de hak, hukuk ve adalet mücadelesi veren gençlerimizi hiçbir güç yıldıramaz. Bire bir azim ve kararlılıkla Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımız geleceğin yılmaz savunucuları olacaklarına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, böylesine anlamlı bir günde başta gençlerimiz olmak üzere tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Bize bağımsız bir Türkiye armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

gercushaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu