Yaşam

Depremin sembol fotoğrafını paylaşan mega yıldız Tarkan’dan hükümete eleştiri: Depremde yaşananları ve yaşananları unutmadık.

Kahramanmaraş’taki depremde enkaz altında kalan kızının elini tutan Mesut Hançer’in fotoğrafıyla felaketin simgesi Mesut Hançer’in fotoğrafını paylaşan mega yıldız Tarkan, “Bu fotoğraf herkesi yaraladı” 6 Şubat depremini ve bu depremde yaşananları, yapılanları unutmadık. Verilen sözleri tam anlamıyla yerine getirdik.” ve yerine getirilmediğini…” dedi.

TARKAN, SALGADA ÖLENLERİ SEMBOLLÜ FOTOĞRAFLA ANIYOR

Dünyaca ünlü mega yıldız Tarkan, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkez üssü depreminin yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşları sosyal medyadan yaptığı paylaşımla andı. Tarkan, deprem sırasında kızının yanından bir an bile ayrılmayan baba Mesut Hançer’in enkaz altında kalan fotoğrafını paylaştı.

“DEPREMDE YAŞANANLARI UNUTMADIK”

Dikkat çekici sözler kullanan Tarkan, depremde yaşananları ve yaşananları unutmadıklarını belirtti. Tarkan, şunları söyledi: “Yüreğimizi parçalayan bu fotoğraf aklımızdan hiç çıkmadı. 6 Şubat depremini ve bu depremde yaşananları unutmadık. Verilen sözlerin tam olarak yerine getirilmediğini de söylemiştik…

“YETKİLİLERİN SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMELERİNİ BEKLİYORUZ”

Halen o bölgelerde yardım bekleyen insanlar var. Yetkililerin verdikleri sözleri yerine getirmelerini ve görevlerini layıkıyla yerine getirmelerini bekliyoruz. “6 Şubat’ta hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve metanet diliyorum.”

FOTOĞRAFI ACIYIN SEMBOLÜ OLDU

6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki ilk deprem sırasında çalıştığı fırında sıkışan Mesut Hançer, hızla Ebrar Siteleri’ne koştu. Gittiğinde gördükleri karşısında şok olan Hançer, kızı Irmak Leyla Hançer’in cesedini binaların yıkıntıları arasında buldu. Baba Hançer, bir gece anneannesinin yanında kalmaya giden ve depremde yatağında kalan kızı Irmak Leyla’nın elinden tutarak cenazesinin çıkarılmasını bekledi. Mesut Hançer’in kızının elini tuttuğu fotoğraf depremin simgelerinden biri oldu.

haber-sandikli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu