Haber

Çocuklarına işkence yapan anne babalar tutuklandı

BURSA’da yaşları 2 ile 10 arasındaki 4 çocuğuna işkence yapan Hanan Ramazan (32) ve eşi Rayyan El İsa (37) tutuklanarak cezaevine gönderildi. Devlet korumasına alınan 4 çocuğa yönelik işkence görüntüleri de ortaya çıktı. Ailenin bir yakını tarafından kaydedilen görüntülerde, Hanan Ramazan’ın dayak yemeden önce sesi duyulmasın diye oğlunun ağzını bantla kapattığı, çakmakla vücudunun çeşitli yerlerini yaktığı, tokat attığı ve sopayla dövdüğü görüldü. Bir sopa.

Olay, Yıldırım ilçe merkezi Millet Mahallesi Doğan Sokak’ta meydana geldi. Reyyan El İsa ve eşi Hanan Ramazan’ın evinden gelen çığlıkları duyan komşular ve aile bireyleri durumdan şüphelendi. Aileyi bir süre takip ettikten sonra komşuları ve yakınları, anne Hanan Ramazan’ın çocuklarına şiddet uyguladığını gördü. Ailenin bir yakını ise Ramazan’ın çocuklarının ağızlarını koli bandıyla kapattıktan sonra cep telefonuna çakmakla vücutlarını yaktığı anları görüntüledi.

ŞİDDET ANLARINI KAYDEDEN POLİS ŞİKAYETÇİ Adı açıklanmayan kişinin görüntüleri paylaşıp şikayet etmesi üzerine polis harekete geçti. Cumhuriyet savcılığından izin alan polis ekipleri aileyi takibe aldı. Araştırmanın ardından Hanan Ramazan ve Rayyan El İsa’nın, R.İ. (10), AI (6), AI (5) ve R.İ. (2) eziyet. Gözaltına alınan anne baba, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hanan Ramazan kocasını suçlayarak “Çocuklarımızı o istedi diye dövdüm” derken Rayyan El İsa, “Olaydan haberim yok” dedi. öğrendi. Çocuklar ise İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. ÇAKMAK İLE AĞIZLARINI KESİP BEDENLERİNİ YAKTILAR.

İşkence anlarının cep telefonu görüntüleri de ortaya çıktı. Ailenin bir yakını tarafından kaydedilen görüntülerde, Hanan Ramazan’ın çocuklarının ağızlarını koli bandıyla bantlayarak bağırmalarına engel olduğu, ardından çakmakla vücutlarının çeşitli yerlerini yaktığı görüldü. Ayrıca lojmanda paspas sopasıyla darp edilen çocukların yüzlerindeki ve vücutlarının çeşitli yerlerindeki morluklar da cep telefonlarına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu