Haber

Bursa’ya gelen yabancı turist sayısı arttı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Kehre gelen yabancı turist sayısında (2022’de bir önceki yıla göre) yüzde 143, yabancıların kalış sürelerinde ise yüzde 136 artış var. ” dedim.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Aktaş, gazetecilerin gününü kutladı.

Gazetecilik mesleği ile uğraşanların toplumu bilgilendirme gibi çok önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade eden Aktaş, basın mensuplarına kolaylıklar diledi.

Bursa’da turizm açısından gelişmeler

Aktaş, kentin turizmiyle ilgili istatistikleri yeni aldığını ve rakamlardan memnun olduğunu belirtti.

Türk Dünyası Kültür Başkenti için güzel şeyler yaptıklarını ve bu nedenle birçok ülkeden insanı ağırladıklarını vurgulayan Aktaş, “Bursa’da konaklayan turist sayısı 2021’de 1 milyon 339 bin 617’ye, 1 milyon 958 bin 633’e yükseldi. 2022’de yüzde 47. “Yüzde 8’lik bir artış var” dedi.

Aktaş, yabancı turist sayısıyla ilgili şunları söyledi:

“Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle 8 ülkede tanıtım yapma imkanımız oldu. Bazılarına katılıp işadamları ve ticaret odalarıyla tanışma fırsatım da oldu. Her zaman şikayet ettiğimiz konulardan biri de; yüzde 46.2 yani neredeyse 1.5 kat artan konaklama süreleri bununla ilgili önemli gelişmeler olacak. kente gelen yabancı turist sayısında yüzde 143 artış var yabancıların kalış süreleriyle ilişkisi, sanayi, turizm, Sporkültür sanat konusunda her zaman farkındalık yaratacak, şehrin pastasını büyütecek çalışmalara imza atmaya çalışıyoruz.”

artuklu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu