Ekonomi

Biyokütle santrali kurulum uygulama yönetmeliği yayınlandı

Enerjiye erişim anlamındaki uygulamalar, sürecin daha sağlıklı olması ve denetlenebilir olması adına kurallara tabi olmaya devam ediyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, biyokütle enerjisine dayalı elektrik üretim tesislerinin kurulmasına yönelik başvuruların teknik değerlendirilmesine ilişkin usul ve esasları belirlemiştir.

Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı

Bakanlığın Biyokütle Enerjisine Dayalı Elektrik Üretimi Uygulamalarının Teknik Değerlendirmesine İlişkin Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Genel Müdürlüğe başvuru şartı

Buna göre, biyokütle kaynaklarına dayalı elektrik üretim santrali (BES) kurulmasına yönelik başvuruların teknik olarak değerlendirilmesi ve kullanılan/kullanılması planlanan biyokütle kaynak türlerine ilişkin enerji değişimi, modernizasyon, yenileme yatırımları ve modifikasyon başvurularının, heyet başvuru sahibi tarafından hazırlanan tüm bilgi ve belgeleri Genel Müdürlüğe sunmalıdır. başvuru yapılmalıdır.

Ortaklık veya üretim lisansı başvuruları için

Ortak lisans veya üretim lisansı başvurularında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından yapılacak incelemeler sonrasında, Lisanssız Elektrik Üretimine (BAY) İlişkin Yönetmelik kapsamında yapılan lisanssız üretim başvurularında ise belgelerin Genel Müdürlüğe gönderilmesi gerekmektedir.

haber-karakocan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu