Haber

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde kasırga: Yüzlerce ev ve iş yeri hasar gördü, 16 kişi yaralandı

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde meydana gelen kasırgada yüzlerce ev ve iş yeri hasar görürken, ilk belirlemelere göre 2’si ağır 16 kişi yaralandı.

ABD’nin Kuzey Karolina eyaletini kasırga vurdu. Eyaletin Nash County bölgesinde yüzlerce ev ve işyeri yıkılırken, çevredeki birçok ağaç ve elektrik direği devrildi. İlk bilgilere göre 2’si ağır 16 kişi yaralandı. Amerikan Ulusal Hava Durumu Ajansı’nın EF-3 tipi kasırga olarak nitelendirdiği felakette rüzgar hızının saatte 240 km’ye ulaştığı ve kasırganın Nash County bölgesinde 27 km uzaklıkta yaklaşık 30 dakika etkili olduğu öğrenildi.

Kasırga sırasında amatör kameralara yansıyan görüntüler kasırganın şiddetini gözler önüne serdi. Görüntülerde bir evin önce çatısı, ardından duvarları rüzgarın etkisiyle tamamen yıkıldığı görülüyor. Birçok yerleşim yeri savaş alanına dönerken, hasar tespiti sürüyor.

İlaç fabrikası ağır hasar gördü

Yaşanan felaket sonucunda dünyaca ünlü bir ilaç üreticisi firmanın North County bölgesindeki bir fabrikası kullanılamaz hale geldi. İlaç fabrikasının depo kısmının çatısının çökmesi sonucu 50 bin palet ilaç zarar gördü. Söz konusu şirket, fabrikada herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığını bildirdi. – KUZEY CAROLİNA

merkezefendiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu